Shredder

Endüstriyel shredder parçalama/kırma makineleri, hacimsel küçültme veya hedef boyuta düşürme amacıyla, çeşitli sahalarda kullanılan makinalardır. Hedef boyut ve beklenen kapasiteye göre tasarlanıp imal edilmektedirler.

İşlenecek malzemenin cinsine göre bıçak, devir ayarları yapılıp işlem akdine devam edilir. Shredder kırıcı makinaları plastik, kağıt, ahşap, otomotiv, kimya, ambalaj gibi birçok sanayi alanında, kamu ve özel mülkiyetli geri dönüşüm tesislerinde, tüketici atıkları, tehlikeli atıklar, hastane atıkları ve gizli belgelerin imhası gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Her kullanım sahası için benzer olsa da küçük, ancak ayırıcı özelliklere sahip olan shredder kırıcı makinaları tesisler için en çok tercih edilen makine tipleri arasındadır. Bu konuda gerekli araştırma yapılmış olup, piyasa ihtiyacı raporlamalarımızla tasarımını gerçekleştirdiğimiz shredder kırıcı makinaları tesis entegrenize hazır halde imal edilir.

 Özel talepleriniz, (mekanik ve teknik argümana uyumlu olması halinde) tasarım etüdüne eklenir. Shredder kırıcı makinası özel tasarımlarımızı barındıran bir makinadır. Kesici bıçakları, bıçak tutucuları, optimal mekanik boşluklar sahalardan edinilen tecrübe ve mühendislik dokümantasyonlarıyla en yüksek performans, minimum deforme bandına taşınmıştır. Kesme açıları, malzeme işleme öncelikleri, montajda uygulanan ekstra prosedürler, birim zamanda alınan kapasite miktarını, uzun sürede de aynı şekilde almanızı, mühendisliğimizin tasarımıyla, kapasitenizi standartların yüzdelik olarak üstüne taşımayı hedeflemiş ve bunları yapılan testlerle sağlamıştır. 

Optimal değerlerde bir makinanın, toplam kapasitesinden fazlasını vermesi aynı zamanda kesici ve döner sistemlerin aynı oranda hasar görmemesi, imal ettiğimiz makinaları piyasa genelinden olabildiğince ayrıcalıklı kılmaktadır. Yapılan mühendislik analizleri, dinamik ve statik yükler, radyal yük ve fazlasıyla verilmiş emniyet kat sayılarıyla, ilgili bölgelerdeki malzeme seçimi sağlanmıştır. 

Hedeflenen amaç; sürekli çalışmalarda olabildiğince ileri tarihli bakım/onarım işlemlerinin yapılması, yapılan bakım/onarım çalışmalarının ivedi şekilde tamamlanıp makinaya zaman kaybetmeden yeniden start verilmesidir. Uygulanan tasarım etüdü ile bakım/onarım faaliyetleri, ekonomik olarak daha tercih edilir hale getirilmiştir. Nitekim sahalarda tasarım/imalat öncesi yapılan olumsuz yönlü fizibilite raporlamaları ile, farklı tasarım modelleri oluşturup, sorunu ortadan kaldırmış, stabil performanslara ise iyileştirmeler uygulanmıştır. Tamamlanmış sistem ile imalatına devam ettiğimiz shredder kırıcı makinaları, talep kapasiteye göre farklı boyut-ebatlardan oluşması, güncel tasarım ve dizaynı etkilememektedir. 

Dokunmatik dijital ekran pano, doğabilecek farklı talepleri birkaç parametreyi değiştirerek karşılayabilmektedir. Mekanik ve otomasyonlu sistemlerden oluşan shredder kırıcı makinaları tüm ihtiyaçlara yetişebilmek amacıyla, titizlikle ve belirli prosesler ile imalat/montaj sürecinden geçer.

İmalatı tamamlanmış tüm makinalarımız gibi SHREDDER kırıcı makineleri de teste girer. Kapasite ve dijital ekrandan belirli zamanda okunan değerler doğrultusunda onaylanır ve sevk işlemleri başlatılır. Önceden belirlenmiş alanda düzlemsel yüzey sağlanır. Sevk edilen makine, bu alana gerekli ekipmanlar ile hassas bir şekilde zemine yerleştirilir ve ilgili bölgede hazır bekleyen ekibimiz kurulum işlemlerini tamamlar. Ekibimiz, gerekli işlemler için sevk bölgesinde hazır bulunacağından, makinayı tesise entegreniz kolay ve hızlı olacaktır. Ekibimiz, kurulum sonrası yetkili kimselere Türkçe ve kolay kullanım sağlayan dijital panoyu anlatıp sahadan ayrılır. 

Makinayı mutlaka gerekli teknik donanıma sahip, koruyucu ekipman kuşanmış, titiz ve dikkatli bir personelin kullanması, oluşabilecek tehlikeli durumların önüne geçmek amacıyla çok önemlidir. 

 

Özellikler


Avantajlar


  • Birim Zamanda Alınan Kaliteyi Arttırır
  • Hacimsel Küçülme İçin Hızlı Aksiyon Sağlar
  • Geri Dönüşüm Sanayisine Önemli Katkılar Sunar


Teklif Formu